20.8 C
Скопје
26. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Искасани тројца од кучиња скитници

На 27.08.2023 во 23,30 часот во Полициска станица Чаир Н.Ш.(69) од Скопје пријавил дека на ул.„Јадранска магистрала“ бил каснат од куче скитник.

На 27.08.2023 во 16.30 часот во Полициска станица Кочани Б.Г.(48) од Велес пријавил дека во Кочани бил каснат од куче скитник.

На 27.08.2023 во 16.30 часот во Полициска станица Гостивар Ј.Ѓ.(64) од с. Вруток пријавила дека во с. Вруток била касната од куче скитник.