16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Се разгоре пожарот на едниот крак… (ВИДЕО)

Се разгоре пожарот на едниот крак…

– Не успеацме да го сопреме огнот на место на кое беа поставени локални доброволци и навлезе од втора страна во блиската шума изјави Стојанче Ангелов директор на ЦУК.