20.8 C
Скопје
25. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Тешка сообраќајка кај депонијата Орланци, има повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случи поладнево кај депонијата Орланци.

Според првичните информации на Центарот за управување со кризи, попладнево на единствениот европски број 112 и на бројот на Брза помош било пријавено дека во близина на депонијата кај Орланци се случила тешка сообраќајна несреќа.

Во несреќата има двајца повредени, од кои едниот потешко.

Фотографиите од терен покажуваат дека едно од возилата кое учествувало во несреќата е целосно изгорено.

Од МВР велат дека во сообрајќајката учествувале „опел астра“ со кумановски регистерски ознаки и „шкода суперб“ со кумановски регистерски ознаки.

Сообраќајката била пријавена околу 14 часот, а возачите се пренесени во Клиничкиот центар во Скопје.