10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Pixabay
МАКЕДОНИЈА

Скопјани се степале за паркинг во Чаир

Вчера во Полициската станица – Бит Пазар било пријавено дека во 23.35 часот на подрачје на Чаир, по претходно недоразбирање околу паркинг, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу А.Ф.(39) и А.Д.(29), двајцата од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.