10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

УЖАС: Скопјанец пријавил дека неговата малолетна ќерка била силувана

Како што соопшти полицијата вчера во 19.30 часот во Полициската станица Кисела Вода, 50 – годишен скопјанец пријавил дека на 21.08.2023 врз неговата малолетна ќерка била извршена обљуба од 17 – годишник од Скопје, со кого била во врска, велат од полицијата.

МВР наведува дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.