23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Тетовка си ја истепала мајка си, таа е задржана во полициска станица

Полициски службеници на СВР Тетово, вчера, околу 17.30 часот, ја лишиле од слобода 38-годишната тетовка А. Н., извести СВР Тетово.

„Таа била пријавена од 64-годишната мајка дека физички ја нападнала во објектот во кој работела“, додаваат од СВР Тетово.

Тетовката А. Н. задржана е во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот, ќе се соочи со поднесок.