25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Ужас во Скопје: Кривична за двајца скопјани поради силување на 18 годишно девојче

СВР Скопје поднесе кривична пријава против лице(22) и лице(23), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад и силување“.

На 09.10.2021, пријавените со употреба на сила извршиле обљуба врз 18-годишна девојка.