10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Две скопјанки и малолетник искасани од кучиња

Во Полициската станица Аеродром, 46-годишниот И. К. од Скопје пријавил дека на улицата Горно Лисиче неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник, извести МВР.

Уште два други случаја на каснување од куче се пријавени во скопските полициски станици.

Вчера, во 20 часот, во Полициската станица Аеродром, 20-годишната С. М. од Скопје пријавила дека на улицата Симеон Кавракиров била касната од куче скитник.

Претходно, во 14.30 часот, во Полициската станица Чаир, 29-годишната С. И. Т. од Скопје пријавила дека на крстосницата од булеварот Словенија со улицата Јадранска магистрала била касната од куче скитник.