26.8 C
Скопје
19. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
.МАКЕДОНИЈА

(Фото) Ковачевски и Вучиќ во Атина

ФБ статус на Димитар Ковачевски:

Вечерва разговаравме со српскиот претседател @Aleksandar Vučić во Атина. Ме увери дека како преставник на српската држава, тој ги смета македонскиот народ и македонската држава за исклучително пријателски и дека доколку некој македонски граѓанин е навреден од било која порака од српската држава, тој лично ќе се извини.