22.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТЕХНОЛОГИЈА

Viber ги претстави новите долгоочекувани опции: Една особено ќе ги воодушеви корисниците

Сигурно случајно сте испратиле нецелосна или погрешна порака на социјалната мрежа Вибер, но сега има решение.

Имено, Viber воведе нови опции кои секако ќе ги израдуваат корисниците.

Сега можете да ги уредувате пораките испратени по грешка.

Кога сакате да уредите порака, долго допирање на неа ќе ви даде опција да ја уредите, а останатото зависи од вас.

Сепак, тоа не е се.

Доколку некогаш сте заборавиле на обврските, Viber има решение и за тоа.

Апликацијата сега има можност да поставува потсетници.

Во поставките, пронајдете ја опцијата „Повеќе“ и одете во „Мои белешки“. Кога ќе поставите потсетник во „Мои белешки“, известувањето ќе пристигне точно на време во вашата кореспонденција.