22.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Полицијата пронајде жена со деменција, која била пријавена за исчезната во Скопје

Скопската полиција вечерва околу 21 часот на бул. Гоце Делчев во Скопје пронајде 58-годишна жена која денеска околу 18 часот била пријавена за исчезната од нејзиното семејство во полициската станица Центар.

Веднаш по пријавата, полицијата почнала со потрагата и жената е пронајдена и таа е веќе со своето семејство.