13.8 C
Скопје
30. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Трагедија: Автомобил прегази скопјанка, полицијата излезе со детали

Загина 77 годишна жена од Скопје во тешка сообраќајка на улицата Ѓорче Петров, информираше полицијата.

Возило марка мерцедес возено од 25 годишно лице од Глумово удрило во настраданата, таа веднаш била пренесена во клиниките во Скопје, каде лекар констатирал смрт.