Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТехнологијаВо тренд...

Инстаграм падна, корисниците вознемирени: Истиот проблем го имаат сите, ова се првичните информации

Корисниците на социјалната мрежа Инстаграм ширум светот пријавија бројни проблеми.

Извештаите од корисниците укажуваат на проблеми на Инстаграм.

Инстаграм е услуга за онлајн споделување фотографии и социјално вмрежување што им овозможува на корисниците да фотографираат, да применуваат филтри за нив и да ги споделуваат тие слики на неколку начини, вклучително и преку социјалните мрежи како што се Твитер и Фејсбук.

Графикон прикажува преглед на извештаите за проблеми поднесени во последните 24 часа во споредба со типичниот број на извештаи дневно. Вообичаено е да се појават некои проблеми во текот на денот.

Можеби ќе ве интересира…

Бесими: Граѓанската обврзница е безризичен инструмент кој носи добри и безбедни приноси

2 јуни 2023, Скопје – Издавањето на граѓанската обврзница, како нов инструмент на пазарот, ќе даде можност на граѓаните да ги инвестираат своите пари и за тоа да добијат добри… Прочитај повеќе

Машините на терен – Почнаа работите на коридорот 8, постоечкиот автопат Тетово-Гостивар ќе се трансформира во автопатско решение со по три ленти во двата правци

Изградбата на стратешките инфраструктурни проекти е важна пред сè за подобрување на условите за живот на граѓаните, за обезбедување модерна и безбедна патна и железничка инфраструктура, за рамномерен регионален развој,… Прочитај повеќе

Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан е значителен пад на цените на градежните материјали

Ќе одат надолу цените на квадратен метар станбена површина во главниот град и внатрешноста на Македонија велат познавачите. Цените кои беа напумпани на становите во Скопје и внатрешноста се очекува… Повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе