Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Локално

Во понеленик без струја делови од повеќе скопски општини

Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре, на 22.05.2023 година понеделник) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 09.00 до 10.00 часот,корисниците од ул.2 Визбегово поточно фирми и домаќинства во близина на Камп за азиланти во Визбегово (општина Бутел)

– во периодот од 08.00 до 15.00 часот, дел од с.Долно Лисиче (ул. 10 и околина) (општина Аеродром)

– во периодот од 09.00 до 10.30 часот, дел од корисниците во с.Горно Оризари (општина Шуто Оризари)

– во периодот од 06.00 до 13.00 часот, корисниците од поголем дел од с. Долно Лисиче, поголем дел од Нас. Драчево, индустриска зона Пинтија, Батинци – и тоа: Депонија Дрисла, с. Батинци, с. Љубош, с. Долно Количани, с. Горно Количани, с, Црвена Вода, с. Алдинци, викенд населба Китка мала река, с. Палиград, Солунска глава. (општините Аеродром, Кисела Вода и Студеничани )

– во периодот од 09.00 до 12.00 часот, корисниците од ул Пандо Кљашев (општина Кисела Вода)

– во периодот од 09.00 до 14.00 часот, корисниците од село Орман, село Никиштани, школо Волково, дел од село Волково (кај школото), стопански објекти Вртачица, Ударник, Регенератор, Асфалтна база Дарс, ГП Гранит Лепенец, МВМ Компани, Асфалтна база Гранит (општина Ѓорче Петров)

– во периодот од 09.00 до 12.00 часот, корисниците од Техничкиот преглед Здружение на возачи во Кисела вода на ул.Михаил Чаков (општина Кисела Вода).

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски-Шолц: Германија ја повтори силната поддршка за интеграцијата во ЕУ

На Самитот на Европската политичка заедница во Молдавија, премиерот Димитар Ковачевски се сретна со германскиот канцелар Олаф Шолц, кој ја повторил силната поддршка на Германија за интеграцијата на Северна Македонија… Прочитај повеќе

Судскиот Совет ќе расправа по индиции за судир на интереси во работата на Весна Дамева

Зоран БОЈАРОВСКИ Весна Дамева, член на Судскиот Совет и претседателка на ова тело од декември минатата година до 26 април годинава, кога беше разрешена од оваа должност, учествувала во постапки… Прочитај повеќе

Граѓаните бараат посилна регулација на брзите кеш кредити

Две третини од испитаниците или 65,3 отсто изјавиле дека државата треба дополнително да ги регулира условите и начините за земање на брзи кеш кредити, додека 16,7 проценти сметаат дека за… Повеќе

Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан е значителен пад на цените на градежните материјали

Ќе одат надолу цените на квадратен метар станбена површина во главниот град и внатрешноста на Македонија велат познавачите. Цените кои беа напумпани на становите во Скопје и внатрешноста се очекува… Повеќе