Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
архива/илустрација
Македонија

Три автомобили се судриле на патот Штип – Кадрифаково, пет лица добиле повреди

Вчера, околу 15.10 часот, во СВР Штип било пријавено дека на регионалниот пат Штип – село Кадрифаково, во близина на надвозникот, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген“, со велешки регистарски ознаки, управувано од С. В. (52), патничко возило „фиат“, со светиниколски регистарски ознаки, управувано од Л. Х. (51), двајцата од с. Мустафино, Светиниколско, и патничко возило „опел“, со светиниколски регистарски ознаки, управувано од И. Д. (38) од с. Анзибегово, Светиниколско.

Во несреќата тешки телесни повреди добил возачот на „опелот“, И. Д., а телесни повреди добиле возачот на „фиатот“, Л. Х., сопатниците од возилото „опел“, Б. С. (24) и Ф. Х. (26), двајцата од Свети Николе, и сопатникот од возилото „фолксваген“, Д. П.(34) од Велес, констатирани во Клиничката болница Штип.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Штип.

Можеби ќе ве интересира…

Во целосен прекин патниот правец Охрид – Свети Наум

Од 19:15 часот регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај с.Љубаништа, поради одрон на патот, сообраќајот е во целосен прекин. Прочитај повеќе

Српските медиуми – Полн резервоар за 60 евра само во Македонија: Еве каде е најевтиното гориво во регионот

За оние кои летово планираат да возат до најблиските плажи во соседството, најважно е колку ќе чини да се наполни полн резервоар со гас, пишува Б92. Најевтино ќе биде ако… Прочитај повеќе

Регионалниот фонд за предизвици додели 2,72 милиони за шест македонски проекти за унапредување на стручното образование

Шест најуспешни проекти од Северна Македонија се предложени за финансирање во вториот повик на Регионалниот фонд за предизвици (РЦФ), со што се издвојуваат приближно 2,27 милиони евра за инвестиции во… Повеќе

АНАЛИЗА: Се очекува пад на цените на становите низ Скопје и внатрешноста на Македонија

Цената на квадратен метар станбена површина ќе се намалува. Напумпаните цени на становите во Скопје и внатрешноста се очекува да паднат, пред се поради намалената побарувачка, но и поевтинувањето на… Повеќе