30.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Тројца искасани од кучиња на улиците

На 17.05.2023 во СВР Тетово, Е.Ш.(36) од Тетово пријавил дека на улица „Илинденска“ во Тетово бил каснат од куче скитник.

На 17.05.2023 во 20.50 часот во СВР Тетово, Г.К.(57) од тетовска Брвеница пријавила дека во селото била касната од куче скитник.

На 17.05.2023 во СВР Битола, Л.Ј.(62) од Битола пријавила дека на бул.„1 Мај“ била касната од куче скитник.