Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МозаикВо тренд...

Дневен хороскоп за 19 мај

Овен (21 март – 19 април):
Денес се чувствуваш авантуристички, Овен! Одморете се од вашата рутина и пробајте нешто ново. Без разлика дали станува збор за истражување на ново хоби или одење на спонтано излегување, прифатете ја возбудата што доаѓа со излегувањето надвор од вашата комфорна зона.

Бик (20 април – 20 мај):
Фокусирајте се на грижата за себе денес, Бик. Почестете се со релаксирачки ден дома или препуштете се на некои активности за разгалување. Од суштинско значење е да ги наполните батериите и да ја негувате вашата благосостојба. Земете меур бања или уживајте во добра книга – вие го заслужувате тоа!

Близнаци (21 мај – 20 јуни):
Вашите комуникациски вештини се во врвна форма денес, Близнаци. Одлично време е да се изразите и да ги споделите вашите размислувања со другите. Вклучете се во стимулативни разговори и слушајте различни перспективи. Вашата способност да се поврзете и да се вклучите со луѓе ќе биде високо ценета.

Рак (21 јуни – 22 јули):
Прифатете ја вашата креативна страна, Рак! Без разлика дали тоа е преку уметност, музика или пишување, оставете ја вашата имагинација слободно да тече. Вклучувањето во креативни определби не само што ќе ви донесе радост, туку и ќе обезбеди излез за вашите емоции. Изразете се и оставете го вашиот внатрешен уметник да блесне!

Лав (23 јули – 22 август):
Денеска се работи за самодоверба, Лав. Имате харизма и шарм да ги плените оние околу вас. Преземете го водечкото место и покажете ги вашите таленти и способности. Без разлика дали е на работа или во социјални средини, вашата самоуверена природа ќе остави траен впечаток.

Девица (23 август – 22 септември):
Фокусирајте се на организацијата и продуктивноста денес, Девица. Каналирајте ја вашата прецизна природа во справување со задачи и проекти. Со тоа што ќе останете организирани, можете да постигнете повеќе и да почувствувате чувство на остварување. Дајте приоритет на вашата листа со задачи и уживајте во задоволството од проверката на секоја ставка.

Вага (23 септември – 22 октомври):
Рамнотежата е клучна за вас денес, Ваги. Стремете се кон хармонија во сите области од вашиот живот, без разлика дали се работи за рамнотежа помеѓу работата и животот или одржување на здрава врска. Најдете време да се поврзете со вашите најблиски и да се вклучите во активности кои ви носат радост и спокојство.

Шкорпија (23 октомври – 21 ноември):
Вашата интуиција е зголемена денес, Скорпијо. Верувајте им на вашите цревни инстинкти и следете ги вашите внатрешни упатства. Обрнете внимание на суптилните знаци и пораки што универзумот ви ги испраќа. Слушајќи ја вашата интуиција, можете да донесувате мудри одлуки и да се движите низ сите предизвици што ќе ви се појават.

Стрелец (22 ноември – 21 декември):
Прифатете го вашето чувство за авантура, Стрелец! Одличен ден е да тргнете на спонтано патување или да истражувате нови територии. Прифатете ја возбудата на непознатото и потопете се во нови искуства. Вашата љубопитност и ентузијазам ќе ве доведат до возбудливи откритија.

Јарец (22 декември – 19 јануари):
Фокусирајте се на вашите долгорочни цели и аспирации, Јарецу. Преземете мали, практични чекори кон остварување на вашите соништа. Ако останете дисциплинирани и упорни, можете да постигнете значителен напредок. Запомнете, бавно и стабилно победува на трката!

Водолија (20 јануари – 18 февруари):
Поврзете се со вашиот социјален круг денес, Водолија. Вклучете се во значајни разговори и соработувајте со истомисленици. Вашите уникатни идеи и перспективи ќе придонесат за стимулирање дискусии и поттикнување на иновативно размислување.

Риби (19 февруари – 20 март):
Денес одвојте време за интроспекција и саморефлексија, Риби. Најдете тивок простор каде што можете да се повлечете и да се поврзете со вашето внатрешно јас. Вежбањето, медитацијата или поминувањето време во природа може да ви помогнат да стекнете јасност и увид. Слушајте го вашиот внатрешен глас и верувајте на вашите инстинкти.

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски-Шолц: Германија ја повтори силната поддршка за интеграцијата во ЕУ

На Самитот на Европската политичка заедница во Молдавија, премиерот Димитар Ковачевски се сретна со германскиот канцелар Олаф Шолц, кој ја повторил силната поддршка на Германија за интеграцијата на Северна Македонија… Прочитај повеќе

Судскиот Совет ќе расправа по индиции за судир на интереси во работата на Весна Дамева

Зоран БОЈАРОВСКИ Весна Дамева, член на Судскиот Совет и претседателка на ова тело од декември минатата година до 26 април годинава, кога беше разрешена од оваа должност, учествувала во постапки… Прочитај повеќе

Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан е значителен пад на цените на градежните материјали

Ќе одат надолу цените на квадратен метар станбена површина во главниот град и внатрешноста на Македонија велат познавачите. Цените кои беа напумпани на становите во Скопје и внатрешноста се очекува… Повеќе

Регионалниот фонд за предизвици додели 2,72 милиони за шест македонски проекти за унапредување на стручното образование

Шест најуспешни проекти од Северна Македонија се предложени за финансирање во вториот повик на Регионалниот фонд за предизвици (РЦФ), со што се издвојуваат приближно 2,27 милиони евра за инвестиции во… Повеќе