Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Полиција/policija
Полиција/policija
+Македонија

132 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (17.05.2023) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 132 возачи. Притоа 90 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 42 надвор од населено место.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.