Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

СДСМ: Резултати што прават разлика, СДСМ изгради 270 км гасовод – ВМРО-ДПМНЕ само 35 км

СДСМ – соопштение:

Фактите и податоците покажуваат дека СДСМ има резултати, коишто вистински и реално прават разлика.

Во споредба со ВМРО-ДПМНЕ и во однос на испорачаните резултати и во однос на глобалните текови, СДСМ покажа и докажа што значи одговорно и успешно работење.

СДСМ забрзано работи на целосна гасификација на државата и изгради 270 километри гасовод во изминатите години.

За време на ВМРО ДПМНЕ, беа изградени едвај 35 километри.

Очигледна е разликата меѓу резултатите и одговорното владеење на СДСМ и катастрофата и хаосот што ги правеше ВМРО-ДПМНЕ цели 11 години.

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Доларот зајакна, цените на нафтата утрово пораснаа

На девизните берзи вредноста на доларот во однос на кошницата валути порасна, по минатонеделниот пад. Индексот на доларот, кој ја покажува вредноста на американскиот долар во однос на другите шест… Повеќе

Фрчат попусти од 60%, 70%, 80% – но кога ќе дојде ред за купување попустот го нема или важи само за производ кој го нема на залиха

И покрај носењето на измените на законот за заштита на потрошувачите, забележано е присуство на маркетинг промоции на компании за технологија и облека кое според граѓаните е манипулативно. Слично се… Повеќе