Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

МВР со детали за трагедијата во Демир Капија

Денеска (16.05.2023) во 06.50 часот во Полициската канцеларија Демир Капија било пријавено дека во нивните домови со прострелни рани биле пронајдени Б.М.(34) и М.К.(72), двајцата од Демир Капија.

Смрт кај двете лица констатирал лекар од Итна медицинска помош, а од увидот и извршените разговори со повеќе лица било констатирано дека М.К. прво пукал со пиштол во неговиот сосед Б.М. и го усмртил, а потоа си одзел зивотот.

По наредба на Јавен обвинител телата на починатите биле дадени на обдукција.