Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МакедонијаВо тренд...

(ВИДЕО) Спасовски се заблагодари за честитките за беспрекорната реализација на двата настани во Охрид

Фејсбук статус на Оливер Спасовски, министер за внатрешни работи:

Дозволете ми во свое и во име на МВР да ја изразам благодарноста и искрените честитки до целиот организациски тим кој во изминативе три дена во Охрид реализираше до беспрекорност, со безбедност на највисоко ниво, два настани од големо значење за Министерството и за Република Северна Македонија – 7 Мај Денот на македонската полиција и 50. Европска Регионална Конференција на ИНТЕРПОЛ.

Верувам дека гостите на полицискиот празник, како и делегатите од најголемата меѓународна криминалистичка организација ИНТЕРПОЛ, ќе останат со вредни спомени, како од професионалното работење, така и од дружбата во убавиот Охрид.
Продолжуваме, така како што доликува на европска држава!

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски: Не постои подобар предлог од овој кој го имаме, имаме поддршка за следните чекори и за реформи

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски во интервју за Канал 5 говореше за важноста на реформскиот процес во земјата, за членство во ЕУ. Ковачевски посочи дека меѓународната… Прочитај повеќе

Османи од Братислава во Осло на НАТО министерски состанок

Од Братислава каде учествуваше на Глобсек 2023, министерот за надворешни работи, Бујар Османи, патува за Осло каде ќе учествува на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на земјите-членки на… Прочитај повеќе

АНАЛИЗА: Се очекува пад на цените на становите низ Скопје и внатрешноста на Македонија

Цената на квадратен метар станбена површина ќе се намалува. Напумпаните цени на становите во Скопје и внатрешноста се очекува да паднат, пред се поради намалената побарувачка, но и поевтинувањето на… Повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе