Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Дневен хороскоп за 10 мај 2023

ОВЕН (21 март – 19 април)
Можеби се чувствувате како да се борите да останете во чекор со се денес, Овен. Не биди премногу строг кон себе, бидејќи си само човек. Не заборавајте да правите паузи кога ви се потребни и да дадете приоритет на грижата за себе. Ова е исто така добар ден да се фокусирате на финансиско планирање и уредување на буџетот.

БИК (20 април – 20 мај)
Вашиот природен шарм и харизма ќе бидат целосно прикажани денес, Бик. Ова е одлично време за вмрежување и запознавање нови луѓе. Можеби ќе ве привлече и уметничките определби, па не плашете се да ја истражите вашата креативна страна.

БЛИЗНАЦИ (21 мај – 20 јуни)
Можеби се чувствувате малку расфрлани денес, Близнаци. Обидете се да останете фокусирани и избегнувајте да преземате премногу одеднаш. Ова е исто така добар ден да се пријавите со најблиските и да бидете сигурни дека одржувате чекор со вашите односи.

РАК (21 јуни – 22 јули)
Можеби ќе се чувствувате особено емотивно денес, Рак. Не плашете се да се потпрете на вашиот систем за поддршка и да побарате помош доколку ви е потребна. Ова е исто така добар ден за саморефлексија и одвојување време за обработка на вашите чувства.

ЛАВ (23 јули – 22 август)
Вашите природни лидерски вештини ќе бидат многу барани денес, Лав. Ова е одлично време да преземете одговорност за проекти и да се наметнете во професионални ситуации. Исто така, може да се чувствувате особено самоуверено и самоуверено.

ДЕВИЦА (23 август – 22 септември)
Можно е денес да се борите да останете организирани и на врвот на работите, Девица. Направете чекор назад и дадете приоритет на вашите задачи. Ова е исто така добар ден за грижа за себе и одвојување време за релаксација и полнење.

ВАГА (23 септември – 22 октомври)
Денес, Вага, може да се чувствувате особено социјално и дружељубиво. Ова е одлично време за поврзување со пријателите и запознавање нови луѓе. Можеби ќе се чувствувате особено уметнички и креативни.

СКОРПИЈА (23.10 – 21.11.)
Можеби денес се чувствувате особено интензивно и страсно, Шкорпија. Ова е добро време да се фокусирате на вашите цели и да го следите она што навистина го сакате. Можеби ќе се најдете привлечени од подлабоки разговори и интроспекција.

СТРЕЛЕЦ (22 ноември – 21 декември)
Можеби денес се чувствувате особено авантуристичко и спонтано, Стрелец. Ова е одлично време за истражување на нови места и пробување нови работи. Исто така, може да се чувствувате особено оптимисти и надежни.

ЈАРЕЦ (22 декември – 19 јануари)
Можеби денес се чувствувате особено амбициозни и водени, Јарецу. Ова е одлично време за напредување во кариерата и преземање нови предизвици. Исто така, може да се чувствувате особено организирано и ориентирани кон деталите.

ВОДОЛИЈА (20 јануари – 18 февруари)
Можеби денес се чувствувате особено креативни и инспирирани, Водолија. Ова е одлично време за уметнички определби и истражување на вашата имагинација. Исто така, може да се чувствувате особено друштвени и дружељубиви.

РИБИ (19.02 – 20.03)
Можеби денес се чувствувате особено интуитивно и емпатично, Риби. Ова е одлично време за поврзување со другите и разбирање на нивните перспективи. Исто така, може да се чувствувате особено во контакт со вашите емоции и внатрешно јас.

Можеби ќе ве интересира…

Бесими: Граѓанската обврзница е безризичен инструмент кој носи добри и безбедни приноси

2 јуни 2023, Скопје – Издавањето на граѓанската обврзница, како нов инструмент на пазарот, ќе даде можност на граѓаните да ги инвестираат своите пари и за тоа да добијат добри… Прочитај повеќе

Машините на терен – Почнаа работите на коридорот 8, постоечкиот автопат Тетово-Гостивар ќе се трансформира во автопатско решение со по три ленти во двата правци

Изградбата на стратешките инфраструктурни проекти е важна пред сè за подобрување на условите за живот на граѓаните, за обезбедување модерна и безбедна патна и железничка инфраструктура, за рамномерен регионален развој,… Прочитај повеќе

Преку одржливо и органско производство на грозје и вино до зајакната позиција на македонската винска индустрија

Зајакнување на позициите на пазарите, градење препознатлив бренд со географска индикација и успешна трансформација кон органско производство се основите за успех на македонската винска индустрија. Ова се современите трендови во… Повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе