13.8 C
Скопје
30. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

(Фото) Полицијата во потрага – Исчезнаа две девојчиња во Скопје, биле на екскурзија

Како што пишуваат повеќе медиуми исчезнати се Две девојчиња и тоа со иницијали А.Ј. (12) и Р. И. (14).

Девојките се бараат од 15:50 часот денеска во Скопје.

Како што пишуваат медиумите На девојчињата им се губи трага откако дошле на екскурзија во Скопје од Струмица.

Медиумите додаваат дека Последен пат биле видени во Веро Џамбо. На социјалните мрежи се споделува апел за нивно пронаоѓање, а повеќе информации се очекуваат наскоро.

Полицијата го потврди настанот.

– Денеска (08.05.2023) околу 16 часот во СВР Скопје е пријавено дека на територија на Центар се изгубиле две малолетнички од струмичко кои биле дојдени на училишна екскурзија во Скопје.

Според пријавата на нивната професорка Е.А., последен пат ги видела пред ТЦ Веро Џамбо. Се преземаат мерки за пронаоѓање на малолетничките, велат од полицијата.