Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

(Фото) Полицијата во потрага – Исчезнаа две девојчиња во Скопје, биле на екскурзија

Како што пишуваат повеќе медиуми исчезнати се Две девојчиња и тоа со иницијали А.Ј. (12) и Р. И. (14).

Девојките се бараат од 15:50 часот денеска во Скопје.

Како што пишуваат медиумите На девојчињата им се губи трага откако дошле на екскурзија во Скопје од Струмица.

Медиумите додаваат дека Последен пат биле видени во Веро Џамбо. На социјалните мрежи се споделува апел за нивно пронаоѓање, а повеќе информации се очекуваат наскоро.

Полицијата го потврди настанот.

– Денеска (08.05.2023) околу 16 часот во СВР Скопје е пријавено дека на територија на Центар се изгубиле две малолетнички од струмичко кои биле дојдени на училишна екскурзија во Скопје.

Според пријавата на нивната професорка Е.А., последен пат ги видела пред ТЦ Веро Џамбо. Се преземаат мерки за пронаоѓање на малолетничките, велат од полицијата.

Можеби ќе ве интересира…

Во целосен прекин патниот правец Охрид – Свети Наум

Од 19:15 часот регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај с.Љубаништа, поради одрон на патот, сообраќајот е во целосен прекин. Прочитај повеќе

Српските медиуми – Полн резервоар за 60 евра само во Македонија: Еве каде е најевтиното гориво во регионот

За оние кои летово планираат да возат до најблиските плажи во соседството, најважно е колку ќе чини да се наполни полн резервоар со гас, пишува Б92. Најевтино ќе биде ако… Прочитај повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе