Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Дневен хороскоп за 8-ми мај 2023

Овен (21 март – 19 април): Денес, Овенот може да се чувствува особено мотивиран и енергичен. Можеби ќе ве привлечат нови предизвици и можности и може да најдете успех во извршувањето на креативни или претприемачки потфати. Важно е да останете фокусирани на вашите цели и да избегнете да ве одвлекуваат од одвлекување на вниманието.

Бик (20.04 – 20.05): Биковите денес може да доживеат одредена тензија или конфликт во нивните односи. Важно е отворено и искрено да комуницирате со партнерот или саканите и да барате компромис каде што е можно. Избегнувајте премногу да се зафаќате со вашите сопствени грижи и бидете спремни да ги слушате перспективите на другите.

Близнаци (21.05 – 20.06): Близнаците денес може да почувствуваат чувство на немир или нетрпеливост и може да се борат да останат фокусирани на своите обврски. Важно е да дадете приоритет на вашите цели и да останете организирани, а истовремено да си дозволите малку време за грижа за себе и релаксација.

Рак (21.06 – 22.07): Раковите денес може да доживеат период на зголемена емотивна поврзаност со своите партнери. Добро време е отворено и искрено да комуницирате со саканите и да работите на зајакнување на врската. Може да најдете успех и во креативни активности или проекти.

Лав (23 јули – 22 август): Лавовите може да доживеат некои предизвици или неуспеси во работата или кариерата денес, што може да биде фрустрирачко. Важно е да останете фокусирани и да не се обесхрабрувате. Вашите односи може да донесат добредојдено одвлекување на вниманието, затоа погрижете се да одвоите време за саканите.

Девица (23.08 – 22.09): Девиците може да се чувствуваат инспирирани и креативни денес и може да најдат успех во уметничките или претприемачките определби. Важно е да останете организирани и да им дадете приоритет на вашите одговорности, а исто така да одвоите време за да ги следите вашите страсти и да се изразите.

Вага (23 септември – 22 октомври): Вагите може да доживеат чувство на рамнотежа и хармонија во нивните односи денес, со обновена благодарност за нивните партнери. Важно е да се фокусирате на позитивните аспекти на вашите односи и да работите на градење доверба и разбирање со саканите.

Скорпија (23.10 – 21.11): Скорпиите денес може да почувствуваат чувство на интензитет и страст во нивните врски. Важно е да и верувате на вашата интуиција и да бидете искрени со себе и со другите за вашите чувства, а истовремено да останете приземјени и фокусирани на вашите цели.

Стрелец (22.11 – 21.12): Стрелците може да се чувствуваат авантуристички и немирни денес и може да копнеат за нови искуства или предизвици. Важно е да останете приземјени и фокусирани на вашите обврски, но и да си дозволите да истражувате нови можности и да ги следите вашите страсти.

Јарец (22 декември – 19 јануари): Јарците може да доживеат одредена тензија или конфликт во нивните односи денес, особено околу прашања поврзани со финансиите или вредностите. Важно е отворено да комуницирате и да барате компромис каде што е можно, а притоа да давате приоритет на вашите сопствени потреби и цели.

Водолија (20 јануари – 18 февруари): Водолиите може да почувствуваат чувство на одвоеност или немир денес и може да се борат да останат фокусирани на своите обврски. Важно е да останете организирани и да им дадете приоритет на вашите цели, а истовремено да си дозволите малку време за грижа за себе и релаксација.

Риби (19 февруари – 20 март): Рибите може да се чувствуваат особено креативни и инспирирани денес. Ова е добро време да се насочите кон уметнички или духовни потфати и да се поврзете со саканите на подлабоко ниво. Бидете сигурни да останете приземјени и да не се занесувате премногу со вашите емоции.

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Ангеловска-Бежоска на конференција на ММФ и ХНБ: Структурни реформи и пристап до меѓународно финансирање за поддршка на растот на регионот

Според последниот извештај на Светскиот економски форум, ризикот од фрагментација на глобалната економија (деглобализација) е еден од трите најголеми глобални ризици, заедно со кризата на трошоците на животот и климатските… Повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе