Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Детали за запалените возила на Бит-пазар: автомобилите се на гостиварец и на двајца скопјани

Опожарените возила кај Бит-пазар се во сопственост на гостиварец и на двајца скопјани, потврди МВР

„На 8.5.2023, во 3.11 часот, во СВР Скопје било пријавено дека на улицата Цветан Димов во Скопје извувнал пожар во патничките возила „опел“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на А. С. (41) од Скопје, „фолксваген голф“, со гостиварски регистарски ознаки, сопственост на О. С. (46) од Гостивар, „пежо“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на А. М. (27) од Скопје, и „ауди“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на А. М. (26) од Скопје“, соопштија од МВР.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а повредени лица нема.

Можеби ќе ве интересира…

Во целосен прекин патниот правец Охрид – Свети Наум

Од 19:15 часот регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај с.Љубаништа, поради одрон на патот, сообраќајот е во целосен прекин. Прочитај повеќе

Српските медиуми – Полн резервоар за 60 евра само во Македонија: Еве каде е најевтиното гориво во регионот

За оние кои летово планираат да возат до најблиските плажи во соседството, најважно е колку ќе чини да се наполни полн резервоар со гас, пишува Б92. Најевтино ќе биде ако… Прочитај повеќе

Регионалниот фонд за предизвици додели 2,72 милиони за шест македонски проекти за унапредување на стручното образование

Шест најуспешни проекти од Северна Македонија се предложени за финансирање во вториот повик на Регионалниот фонд за предизвици (РЦФ), со што се издвојуваат приближно 2,27 милиони евра за инвестиции во… Повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе