Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Се апсеше низ Скопје и овој македонски град

На 07.05.2023 во 00.50 часот на подрачје на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода В.С.(45) од Скопје затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 07.05.2023 во 01.00 часот на подрачје на Центар, полициски службеници од Полициската станица Центар го лишиле од слобоода Р.М.(32) од Данска затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 07.05.2023 во 02.30 часот пред угостителски објект на подрачје на Карпош, полициски службеници го лишиле од слобода Љ.Б.(33) од Скопје затоа што кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 07.05.2023 во 03.00 часот во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево ги лишиле од слобода С.М.(25) од Македонски Брод, со привремен престој во Кичево, А.М.(30) од с.Лисичани, општина Пласница, И.В.(33) од Струга и С.Р.(26) од с.Јеловлане, општина Боговиње затоа што при преглед кај нив, кај С.М. била пронајдена и одземена марихуана. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски: Не постои подобар предлог од овој кој го имаме, имаме поддршка за следните чекори и за реформи

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски во интервју за Канал 5 говореше за важноста на реформскиот процес во земјата, за членство во ЕУ. Ковачевски посочи дека меѓународната… Прочитај повеќе

Османи од Братислава во Осло на НАТО министерски состанок

Од Братислава каде учествуваше на Глобсек 2023, министерот за надворешни работи, Бујар Османи, патува за Осло каде ќе учествува на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на земјите-членки на… Прочитај повеќе

Преку одржливо и органско производство на грозје и вино до зајакната позиција на македонската винска индустрија

Зајакнување на позициите на пазарите, градење препознатлив бренд со географска индикација и успешна трансформација кон органско производство се основите за успех на македонската винска индустрија. Ова се современите трендови во… Повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе