13.8 C
Скопје
31. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
МАКЕДОНИЈА

На нива во Скопско пронајдена неексплодирана бомба

На 04.05.2023 во 11.59 часот во СВР Скопје, Е.П. пријавила дека во нејзина нива во с. Чучер Сандево, скопско, при ископ пронашла неексплодирана бомба од Втора светска војна.

Увид на местото извршила екипа од Полициското одделение Мирковци, а за настанот била запознаена и Дирекцијата за заштита и спасување за понатамошна постапка.