11.8 C
Скопје
24. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Приведен разбојник од скопско, расчистено кривично дело

На 04.05.2023 во 04.30 часот, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи при ЕВР Гази Баба лишиле од слобода малолетник од с.Мралино, општина Илинден . Тој се сомничи дека на 30.04.2023 извршил кривично дело „разбојништво“ во спортска обложувалница во с.Петровец, при што со закана од вработената одзел пари. Во службен раговор во полициска станица, во присуство на родител, тој го признал делото, а биле пронајдени и дел од предметите поврзани со делото. По целосно документирање на случајот, во координација со јавен обвинител, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Спонзорирано: