Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МакедонијаВо тренд...

ФОН доделува 2000 стипендии за академската 2023/2024 година

Американскиот универзитет на Европа – ФОН Ве информира дека по повод 20 години постоење заедно со 200 најголеми македонски компании инвестира во иднината на новите генерации на студенти, со обезбедување на целосни и делумни 2000 стипендии за студирање во академската 2023-2024 година.

Во рамките на Универзитетот функционираат 42 универзитетски програми, како и 88 сертифицирани обуки, тренизни и курсеви.

Идните студенти може да се одлучат за некои од следниве 5 факултети:
Факултет за правни и политички науки
Факултет за економски науки
Факултет за информатика
Факултет за дизајн и мултимедија и
Факултет за детективи и безбедност
Истовремено информираме дека од денес започнува пријавувањето за РАН УПИС, за ситe кои се заинтересирани да студираат на некои од факултетите на АУЕ – ФОН или да запишат некои од сертифицираните обуки.

Пријавувањето за РАН УПИС ќе се реализира преку апликацијата на веб страницата на АУЕ ФОН, при што по оставањето на личните податоци, пријавените во рок од 48 часа ќе бидат контактирани од страна на нашиот тим.

Аплицирајте за РАН УПИС на следниот линк https://bit.ly/3KUiApD а повеќе информации може да добиете на www.fon.edu.mk.

Повеќе информации за пријавувањето за РАН УПИС за академската 2023/2024 година, може да се добијат на телефонскиот број 070/ 345 – 999.

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски: Не постои подобар предлог од овој кој го имаме, имаме поддршка за следните чекори и за реформи

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски во интервју за Канал 5 говореше за важноста на реформскиот процес во земјата, за членство во ЕУ. Ковачевски посочи дека меѓународната… Прочитај повеќе

Османи од Братислава во Осло на НАТО министерски состанок

Од Братислава каде учествуваше на Глобсек 2023, министерот за надворешни работи, Бујар Османи, патува за Осло каде ќе учествува на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на земјите-членки на… Прочитај повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе

Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан е значителен пад на цените на градежните материјали

Ќе одат надолу цените на квадратен метар станбена површина во главниот град и внатрешноста на Македонија велат познавачите. Цените кои беа напумпани на становите во Скопје и внатрешноста се очекува… Повеќе