Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Тројца искасани од кучиња скитници

На 03.05.2023 во 11.50 час во Полициската станица Гази Баба, Л.С.(53) од Скопје пријавила дека во с.Трубарево, скопско, била касната од куче со сопственик.

На 03.05.2023 во 10.30 часот во Полициската станица Драчево, А.С.(42) од Скопје пријавила дека на ул.„Иван Хаџи Николов“ нејзиниот малолетен син бил каснат од куче скитник.

На 03.05.2023 во 15.00 часот во Полициската станица Драчево, С.А.(39) од Скопје пријавила дека на ул.„Бранко Заревски“ нејзиниот малолетен син бил каснат од куче скитник.