Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Лукаревска: На средбите со граѓаните ја пишуваме изборната програма за 2024 година

Повеќе тимови сме на терен и разговараме отворено со граѓаните за сите нивни проблеми, слушаме и критики, но затоа сме тука како политичари, да видиме што имаме ветено, а немаме реализирано, рече заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска во гостувањето во „Утрински печат“.

-Ќе имаме нова активност преку која ќе презентираме што од проектите имаме сработено, а ќе започнеме врз таа основа да ја градиме програмата за парламентарните избори во 2024 година, рече Лукаревска.

Таа додаде дека на сите средби со граѓаните го слуша сечие мислење, особено што повторно од граѓаните ќе се побара довербата во 2024 година.

Одговарајќи на новинарско прашање Лукаревска додаде дека засега не размислува за кандидатура за претседател, но вели дека Северна Македонија е одамна подготвена за жена-претседател.

Можеби ќе ве интересира…

Во целосен прекин патниот правец Охрид – Свети Наум

Од 19:15 часот регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај с.Љубаништа, поради одрон на патот, сообраќајот е во целосен прекин. Прочитај повеќе

Српските медиуми – Полн резервоар за 60 евра само во Македонија: Еве каде е најевтиното гориво во регионот

За оние кои летово планираат да возат до најблиските плажи во соседството, најважно е колку ќе чини да се наполни полн резервоар со гас, пишува Б92. Најевтино ќе биде ако… Прочитај повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе

Оддржана констутивна седница на НАТТА

По одлуката на Управниот одбор на Стопанската комора на Северна Македонија за основање, се одржа конститутивна седница на која се формираше Националната асоцијација на туроператори и туристички агенции на Република… Повеќе