Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
БизнисВо тренд...

За неколку дена почнува предвремената исплата на априлската пензија – Еве ги датумите кога пензиите ќе легнат на сметките

За неколку дена почнува предвремената исплата на априлската пензија – Еве ги датумите кога пензиите ќе легнат на сметките:

За пензии со висина до 11.000 денари, исплатата да се изврши на 25.04.2023 година (вторник);За пензии со висина 11.001-14.000 денари, исплатата да се изврши на 26.04.2023 година (среда); За пензии со висина 14.001-18.000 денари, исплатата да се изврши на 27.04.2023 година (четврток) и За пензии со висина над 18.001 денари, исплатата да се изврши на 28.04.2023 година (петок).

Можеби ќе ве интересира…

Во целосен прекин патниот правец Охрид – Свети Наум

Од 19:15 часот регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај с.Љубаништа, поради одрон на патот, сообраќајот е во целосен прекин. Прочитај повеќе

Српските медиуми – Полн резервоар за 60 евра само во Македонија: Еве каде е најевтиното гориво во регионот

За оние кои летово планираат да возат до најблиските плажи во соседството, најважно е колку ќе чини да се наполни полн резервоар со гас, пишува Б92. Најевтино ќе биде ако… Прочитај повеќе

Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан е значителен пад на цените на градежните материјали

Ќе одат надолу цените на квадратен метар станбена површина во главниот град и внатрешноста на Македонија велат познавачите. Цените кои беа напумпани на становите во Скопје и внатрешноста се очекува… Повеќе

АНАЛИЗА: Се очекува пад на цените на становите низ Скопје и внатрешноста на Македонија

Цената на квадратен метар станбена површина ќе се намалува. Напумпаните цени на становите во Скопје и внатрешноста се очекува да паднат, пред се поради намалената побарувачка, но и поевтинувањето на… Повеќе