Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Поранешната мисица Јаневска избрана за секретарка на ЛДП Карпош

арпош беше избрано ново раководство на општинската организација. За нов претседател на ЛДП Карпош е избран Филип Филиповски, а за секретарка едногласно беше избрана Билјана Јаневска, поранешна мисица и прва придружничка на Мис модел туризам во светот.

Од партијата велат дека либерал-демократите добиваат нова енергија која ќе ја води напред оваа општина за да обезбеди подобро секојдневие на карпошани.

-Оваа општинска организација уште повеќе ќе работи на градење нови кадри, полни со свежа енергија и спремни за политики со нулта корупција. Ќе работиме тимски со сите членови на општинската организација во насока на подобрување на транспарентноста и прогресивноста, а вратите ќе бидат отворени за секој граѓанин, истакна пред присутните претседателот на општинската организација на ЛДП во Карпош, Филиповски.

Секретарката Јаневска пак, рече дека во следниот период овој мандат ќе го оправда со уште повеќе работа и ќе биде достапна за сите членови на општинската организација.

-За мене оваа можност претставува голем предизвик за уште поактивно учество на ЛДП КАРПОШ во сите општествени случувања. Обединето, храбро и гласно до нови победи. Со срце за Карпош, рече Јаневска.

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски-Шолц: Германија ја повтори силната поддршка за интеграцијата во ЕУ

На Самитот на Европската политичка заедница во Молдавија, премиерот Димитар Ковачевски се сретна со германскиот канцелар Олаф Шолц, кој ја повторил силната поддршка на Германија за интеграцијата на Северна Македонија… Прочитај повеќе

Судскиот Совет ќе расправа по индиции за судир на интереси во работата на Весна Дамева

Зоран БОЈАРОВСКИ Весна Дамева, член на Судскиот Совет и претседателка на ова тело од декември минатата година до 26 април годинава, кога беше разрешена од оваа должност, учествувала во постапки… Прочитај повеќе

АНАЛИЗА: Се очекува пад на цените на становите низ Скопје и внатрешноста на Македонија

Цената на квадратен метар станбена површина ќе се намалува. Напумпаните цени на становите во Скопје и внатрешноста се очекува да паднат, пред се поради намалената побарувачка, но и поевтинувањето на… Повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе