13.8 C
Скопје
31. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

УЖАС: Млад маж ја тепал 19-годишната партнерка со метални предмети, полицијата го приведе

Полицијата приведе 21-годишник од тетовско село кој бил насилен кон неговата 19-годишна невенчана сопруга.

Според пријавеното во полицијата, тој физички ја напаѓал девојката, користејќи и метални предмети, велат од СВР Тетово.

Младиот тетовец денес ќе биде изведен пред судија.