Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен криминалец баран со потерница

На 28.03.2023 во Битола од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола приведен е Н.П. (35) од Битола, кој бил баран со потерница по наредба од Основен суд Битола за издржување затворска казна во траење од една година. Н.П. е спроведен до КПУ Затвор Битола за издржување на казната.