Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Малолетничка на родителите им кажала дека ќе остане да живее со малолетниот брат на другарката – Познати детали за исчезнатите девојчиња од Шуто Оризари

На 18.03.2023 во 22.10 часот 37-годишна скопјанка пријавила дека нејзината малолетна ќерка се оддалечила од домот на подрачјето на Шуто Оризари заедно со нејзината другарка.

Според пријавеното, родителите подоцна добиле порака дека ќерка им ќе остане да живее со малолетниот брат на другарката, во нивниот дом.

Откако била пронајдена, малолетничката кажала дека била во љубовна врска со малолетникот и имала сексуален однос со него. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.