15.8 C
Скопје
18. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТЕМАМАКЕДОНИЈА

Трагедија: Во својот дом пронајден починат 41 годишен скопјанец без видливи траги на насилство, наредена обдукција

На 16.03.2023 во 13.40 часот во СВР Скопје е пријавено дека во својот дом на подрачјето на Гази Баба е пронајден починат А.З.(41). Од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, без видливи траги на насилство.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител над телото на починатиот ќе се врши обдукција.