Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Студено утро и слаб ветер, а потоа промена – Метеоцентар со детална прогноза за следната недела

Утрото студено, преку денот претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

Во Скопје сончево и тивко.

Прогноза за 15.03.2023
Минимална температура: -1°C до 4°C
Максимална температура: 8°C до 13°C

Претежно облачно со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, кој кон крајот на денот долж Повардарието ќе се промени во северен.

Прогноза за 16.03.2023
Минимална температура: -2°C до 4°C
Максимална температура: 6°C до 12°C

Променливо облачно и свежо со умерен до засилен ветер од северен правец.

Прогноза за 17.03.2023
Минимална температура: -4°C до 2°C
Максимална температура: 10°C до 16°C

Променливо облачно со слаб до умерен ветер од северен правец.