Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Крадец среде бел ден сакал да ограби продавачка во продажен објект во Скопје, но не успеал

На 01.03.2023 во 13.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен објект на бул.„Јане Сандански“, едно лице со закана кон вработената се обидело да одземе пари од дневниот промет, но не успеало.