Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Апсења низ Куманово: Приведени четворица

На 26.02.2023 во 03.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода И.С.(20), С.С.(20), Н.К.(21) и М.К.(19), сите од Куманово.

Тие се сомничат дека околу 01.30 часот на улица „Моша Пијаде“ физички ја нападнале С.Т.(72) од Куманово и ѝ одзеле чанта.
Лицата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следува соодветна пријава.