Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Тешка сообраќајка меѓу полициско и цивилно возило – има повредени

На 23.02.2023 во 15.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Трета македонска бригада“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „опел астра“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Т.Т.(54) од с.Јанче и патничко возило „дефендер“, сопственост на МВР. Во незгодата со телесни повреди се здобил возачот на полициското возило, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила екипа на СВР Скопје.