Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Малолетници претепале друг малолетник од Скопје, уапсени 12 лица

Синоќа во 21.20 часот на ул.„Лазар Личеновски“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода И.Џ.(19), Ј.М.(18) и 10 малолетници, сите од Скопје.

Тие околу 21.05 часот на кеј на река Вардар, под мостот „Гоце Делчев“, физички нападнале малолетник од Скопје, при што употребиле тврди и остри предмети.

Тие биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти полицијата.