26.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Тешка сообраќајна несреќа кај „Водовод“: превртено возило, повредено едно лице

Тешка сообраќајна несреќа се случи денес околу 12 часот на улицата Лазар Личеноски.

Според информациите од полицијата, возило „рено“, со скопски регистерски таблички, се превртело.

Повредено е едно женско лице и пренесено во ГОБ „Наум Охридски“ за укажување лекарска помош.

Спонзорирано: