Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Прегазен пешак во Ѓорче Петров, со тешки повреди пренесен во болница

Скопјанец бил прегазен од автомобил во скопската населба Ѓорче Петров.

Според информациите од полицијата, несреќата се случила вчера на улицата Ѓорче Петров.

„Патничко возило ‘ситроен’, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј. А. (38) од селото Глумово, Скопско, удрило во З. Б. (53) од Скопје. Во несреќата пешакот добил тешки телесни повреди, констатирани во комплексот клиники ‘Мајка Тереза’“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од полициска екипа.