13.8 C
Скопје
31. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Тинејџерка од Косово дошла на гости во Скопје и исчезнала, семејството мисли дека побегнала со љубовникот

Седумнаесетгодишна девојка од Косово дошла на гости во Скопје, но набрзо исчезнала, а семејството се сомнева дека избегала со маж со кого, наверојатно, била во љубовна врска.

За случајот информираше МВР.

„Вчера во полициската станица Е.Ч.(22) од Скопје пријавил дека од неговиот дом се оддалечила К.Џ.(17) од Косово, сестра на неговата сопруга, која заедно со нејзините родители дошла кај него на гости. Тие се сомневаат дека избегала со Џ.Г., со кого најверојатно биле во љубовна врска“, велат од полицијата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на девојката.