6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Pixabay
МАКЕДОНИЈА

Кривична пријава против маж од Битолско за предизвикување пожар

Вчера, во СВР Битола бил извршен службен разговор со Б. Н. (60) од с. Кукуречани, Битолско.

Тој се сомничи дека на 18.2.2023, околу 17 часот, во атарот на селото Крклино, Битолско, запалил стрниште, при што избувнал пожар во нива, кој зафатил и далновод за пренос на електрична енергија.

Б. Н. го признал делото, а по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Спонзорирано: