Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Пожар во деловен објект на Качанички Пат, нема повредени

На 18.02.2023 во 01.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во деловен објект на ул.„Качанички Пат“, сопственост на Б.М.(49) од Скопје.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а повредени лица нема. Увид бил извршен.