Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен дилер, пронајдени повеќе пакувања дрога

Полицијата вчера го приведе Ј. С. (41) од Скопје.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, повеќе пакувања со гранки и лисја од растението канабис, семки од канабис и едно пакување со густа црна материја, соопшти МВР.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.