15.8 C
Скопје
18. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Приведен малолетник од струшко, кај него пронајден гасен пиштол

Денеска (30.01.2023) околу 07.20 часот на ул.„Пролетерски бригади“, во близина на средно училиште во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга привеле малолетник од струшко село затоа што кај него бил пронајден гасен пиштол.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен поднесок по член 80 од Законот за оружје.