Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Нападнат инспектор од пазарна – полицијата поднесе пријава

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Ш.Е.(59) од с.Горна Бањица, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување на службено лице во вршење на службени дејствија“.

На 05.01.2023 во Гостивар, пријавениот физички нападнал вработен во Државниот пазарен инспекторат Гостивар, кој преземал службени дејствија.